T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Giresun İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Giresun İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Gurupları Toplandı

Güncelleme Tarihi: 13/04/2018

Müdürlüğümüz koordinasyonunda her ay düzenli olarak yapılan İl Uyuşturucu ile Mücadele ve Alkol Bağımlılığı, Davranış Bağımlılığı (Teknoloji ve Kumar Bağımlılığı), Tütün Bağımlılığı ile Mücadele İletişim Teknik Çalışma grubunun Nisan ayı olağan toplantısı, Vali Yardımcısı Metin Maytalman başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Hasan Arslantürk, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Uz. Dr. Elif Nur Köksal eşlik etti.

Toplantıya Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarından; Giresun Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, J. Bölge Komutanlığı, Denetim Serbestlik Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Ceza İnfaz Kurumu, Kültür Turizm Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Gümrük Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Basın Meslek Kuruluşları, TEB 42. Bölge Giresun Eczacı Odası, Yeşilay Derneği, Aile Hekimleri Derneği, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Toplantıda Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Dr. Süha Atasoy tütün bağımlılığı ile ilgili Müdürlüğümüzün ve bağımlılık yapan diğer maddelerle ilgili diğer kurumlardan gelen faaliyet raporları hakkında katılımcılara sunum yaptı.

Toplantının sonunda Giresun İl Sağlık Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma başlatılarak, teknoloji bağımlılığı konusunda farkındalık eğitimlerinin planlanması kararlaştırıldı.

  • IMG_3522.JPG
  • IMG_3523.JPG
  • IMG_3524.JPG
  • IMG_3525.JPG
  • IMG_3527.JPG
  • IMG_3528.JPG
  • IMG_3532.JPG