T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Giresun İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Giresun İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Lejyoner Hastalığı Kontrol Programı Eğitimi Gerçekleşti

Güncelleme Tarihi: 13/04/2018

Lejyoner hastalığı ülkemizde bildirimi zorunlu bulaşıcı bir hastalık olup hastalığın kontrolü amacı ile “Lejyoner Hastalığı Kontrol Programı” yürütülmektedir. Ülkemizde toplum kaynaklı Lejyoner Hastalığı daha çok seyahat ilişkili vakalar olarak ortaya çıkmakla birlikte hastane kaynaklı vakalar da bildirilmektedir.

Bu kapsamda tüm konaklama hizmeti verilen kurumlarda, hastalığın engellenebilmesi ve gerektiğinde alınacak önlemlerin yasal çerçeve içerisinde gerçekleştirilmesi, Lejyoner Hastalığına karşı hazırlıklı olmak, hastalıktan korunmak ve hastalıkla mücadele etmek için alınması gereken tedbirlerin ele alındığı ‘2018 Yılı Lejyoner Hastalığı Kontrol Programı Eğitimi’ Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi.

12 Nisan Perşembe günü, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen eğitimde, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Uz. Dr. Elif Nur Köksal ve Çevre Sağlığı Teknisyeni Hasan Özgün konu ile ilgili sunumlar gerçekleştirdiler.

Eğitime Giresun genelinde yataklı hizmet sunan, tüm hastaneler, Kredi Yurtlar Kurumu, huzurevi, yaşlı bakım evleri, misafirhaneler, öğretmenevleri, polisevi, oteller, moteller ve konaklama tesislerinden sorumlular katıldı. Eğitimin sonunda katılımcılara belge verildi.

IMG_3499.JPG

IMG_3494.JPG

IMG_3504.JPG

IMG_3517.JPG

IMG_3510.JPG